O penzionu

Penzion se nachází na samotě Českomoravské vrchoviny, severozápadně od Třebíče, mezi obcemi Svatoslav a Radošov. Kousek od dálnice D1 Velké Meziříčí/exit Měřín. Nabízí klidné ubytování v soukromí vhodné pro celoroční pobyt uprostřed přírody. 

Vila stojí na rozsáhlém soukromém pozemku, na samotě u krásného rybníka, jehož součástí je přístupný ostrůvek, vhodný i na grilování. Rybník lze využít pro sportovní rybolov, nebo k projížďkám na loďkách.

Návštěvníci mohou svůj čas trávit i aktivně – možnost cykloturistiky, turistiky, nordic walking….v okolí jsou skvěle značené turistické trasy a cyklotrasy, které nabízí dostatek různě dlouhých a náročných tras.

Areál poskytuje dostatek prostoru pro všechny, kteří hledají pohodu a klid na samotě, bez davů lidí a chtějí se zrelaxovat a načerpat energii z přírody a krásného prostředí.

Mé jméno je Gabriela Waldstein,

jsem manažerkou penzionu a vnučkou poslední majitelky objektu, hraběnky Gabriely Waldstein-Wartenberg. Dovolte mi seznámit Vás krátce s historií budovy.

Budovu nechal v letech 1859-1860 jako letohrádek pro svou rodinu postavit Vincenc hrabě  Waldstein-Wartenberg.

V roce 1929 započala přestavba letohrádku na lovecký zámeček, kterou inicioval hrabě Zdenko Waldstein-Wartenberg.

Tu v roce 1930-1931 dokončila hraběnka Gabriela Waldstein-Wartenberg a nechala ji přestavět na rodinnou vilu, přístavbou druhého patra a přilehlých hospodářských budov a zázemí.

Jak stavbu letohrádku, tak přestavbu v zámeček vyprojektovali a vedli členové významného Třebíčského stavitelského rodu Dominik Herzán a poté jeho vnuk Jaroslav Herzán.

Poslední majitelkou sídla byla hraběnka Gabriela Waldstein-Wartenberg, jejíž potomci iniciovali a uskutečnili přestavbu na útulný rodinný penzion.

Úvodní slovo majitelů

Panství Waldsteinovo Zátiší je historickým šlechtickým majetkem rodu Waldstein – Wartenberg, který na Třebíčsku působí od roku 1613. My, jako pokračovatelé rodové linie, chceme majetek dále rozvíjet a zvelebovat, tak abychom ho mohli předat dalším generacím ve skvělém a ekonomicky stabilizovaném stavu. Dominantou Panství je Lovecký zámeček Zátiší, odtud název Panství Waldsteinovo Zátiší.

V současné době jsme tři spolumajitelé Panství, synové hraběnky Gabriely Waldstein-Wartenberg, Antonín Křečan a Hermenegild Jireček a její vnuk Zdeněk Křečan. V současné době se na Panství nejčastěji potkáte s Hermenegildem a Zdeňkem.

Majitelé Panství

Úvodní slovo ředitele Panství

Panství Waldsteinovo Zátiší bylo znovuobnoveno po 70-ti letech a to v roce 2017.  Zanedlouho po mém jmenování do funkce ředitele Panství a vznikly 2 společnosti, Lesní hospodářství Zátiší s.r.o. a Pila Zátiší s.r.o.. Obě společnosti Panství se věnují svým konkrétním úkolům a mají své odborně vzdělané, pracovité a velmi slušné zaměstnance, se kterými velice rád spolupracuji. Děkuji majitelům Panství a mým zaměstnancům a kolegům, že jsme mohli od roku 2017 společně mnoho vybudovat a také se společně těšíme na další úkoly a výzvy, která nás čekají při obnovování Panství.

Jsem absolventem střední lesnické školy v Trutnově, dále jsem studoval obor lesnictví (Bc.), lesní inženýrství (Ing.) a dřevařské inženýrství (Ing.) na Mendelově univerzitě v Brně. Počátky mé odborné lesnicko-dřevařské praxe začínají lednem 1999. Můj úkol na Panství, který jsme si s majiteli odsouhlasili, zněl: „Vyřešit kůrovcovou kalamitu, obnovit lesní porosty v souladu s přírodou a ekonomickou rozvahou, zajistit dlouhodobé a bezproblémové fungování Panství.“ Vzhledem k tomu, že majitelé jsou vzácní lidé, rád pro ně ten úkol splním.

 

 Ing. et Ing. Miroslav Holub

Penzion Waldsteinovo Zátiší si zamilujete

Wi-Fi zdarma

Ve všech pokojích je hostům k dispozici bezplatné WiFi připojení k internetu.

Bezpečné parkování

Parkování zdarma v uzavřených prostorách objektu.

Online rezervace

Rychlá a bezpečná rezervace.

Snídaně zdarma

Snídaně, která je podávána dle obsazenosti, formou bufetu nebo servírovaná, dle nabídky.