Jak vypadá svatba v zámečku?

Nabízíme vám krásné historické prostory uvnitř v zámečku, rustikální kočárovně a v okolí loveckého zámečku ležícího v srdci Vysočiny.

svatba vašich snů

Představte si, jak se vaše představa o pohádkové svatbě stane skutečností na tomto nádherném místě v srdci tajemné Vysočiny.

Vítejte ve světě elegance a romantiky, kde se historie snoubí se současností.

Lovecký Zámeček Waldsteinovo Zátiší je nejen symbolem šlechetné minulosti, ale také ideálním místem pro vaši vysněnou svatbu

Jak vzniklo slovo svatba?

Před tím než vás zavedeme do kouzelného světa Zámečku Waldsteinovo Zátiší, pojďme se podívat na původ samotného slova „svatba“.

Tento termín má své kořeny v pradávných časech. Slovo svatba je odvozeno od pravoslovanského slova svętъ, které značí slovo „příbuzný“ a to od kořene indoevropského su̯o- tedy „svůj“. Výraz sňatek staročesky znamenal též shromáždění, sbor, spojení či počátek, z praslovanštiny *sъn-(j)ęt-ъkъ.

A tak se zrodil tento krásný termín, který dnes spojuje sny a lásku v jediný okamžik.

foto: Jiří Pól

Svatba na Zámečku Waldsteinovo Zátiší:

Ale teď se vraťme zpět do přítomnosti, do světa, kde se začíná psát váš vlastní svatební příběh. Zámeček Waldsteinovo Zátiší je nejenom místem s bohatou historií, ale také se pyšní krásnou a zachovalou okolní přírodou. A kde jinde by mohl být lepší začátek vašeho společného života než právě zde?

Místo na svatbu:

Naše svatební místa nabízejí rozmanité možnosti pro vaši oslavu lásky. Můžete si vybrat z romantického zámeckého sálu, rustikální kočárovny nebo kdekoli v okolí zámečku. Nejčastěji je využíváno nádherné romantické místo na ostrůvku u rybníku.

 Ať už sníte o svatbě na louce pod širým nebem, o intimním obřadu v historických sálech zámečku, nebo o zimní svatbě s nádechem pohádky, Zámeček Waldsteinovo Zátiší je připraven splnit vaše sny.

Svatby venku a svatba v květnu:

Pro ty, kteří touží po svatbě venku, nabízíme rozsáhlý pozemek obklopený malebnou přírodou, který je jako stvořený pro romantické svatební obřady.

Květen, měsíc květin a probouzející se přírody, je ideálním časem pro vaše svatební slavnosti. Rozkvetlá příroda a teplé sluneční paprsky vytvářejí dokonalou kulisu pro váš nezapomenutelný den.

Sice existuje pověra jako třeba „svatba v máji – nevěsta na máry“. Ale této pověry se dnešní nevěsta bát nemusí.

Tato pověra pochází z 18. století a měla praktický význam.

Ženy, které hned po svatbě otěhotněly a v následujících měsících musely tvrdě pracovat na poli, kdy jim hrozily komplikace v těhotenství a mohlo to také ohrozit jejich život.

Takové dítě by se také narodilo na přelomu zimy a jara, kdy nebylo dost zásob jídla na správnou výživu rodičky.

Pomůžeme s plánováním:

A co se týče svateb na zámku, Zámeček Waldsteinovo Zátiší nenabízí jen exkluzivní místo pro váš velký den, ale také nabízí celou řadu služeb a možností, které vám pomohou naplánovat a uskutečnit váš svatební sen.

Od kulinářských požitků až po dekorace a ubytování pro vás a vaše hosty, všechno je pečlivě připraveno tak, abyste si každý okamžik užili naplno.

Takže neváhejte a dejte své lásce slib v jedinečném prostředí Zámečku Waldsteinovo Zátiší. Zde, kde se historie prolíná s vašimi sny, začíná váš společný příběh.

Jaké akce PŘIPRAVUJEME?

Buďte v obraze a nechte si posílat PROGRAM Zámečku mailem.

Děkujeme že jste s námi!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.